SEZON 2021/22 - PODSUMOWANIE

1 rok temu | 22.05.2022, 20:20
SEZON 2021/22 - PODSUMOWANIE

Podsumowanie sezonu oczami naszych "sterników".

Rozegrane pod koniec kwietnia turnieje żaków młodszych, oraz grupy mini hokeja, były ostatnimi wydarzeniami sezonu 2021/ 22. Sezonu, który bez wątpienia był najlepszym w ponad dwudziestoletniej historii Łódzkiego Klubu Hokejowego.  Poniżej przedstawiam podsumowanie wyników osiągniętych przez naszych zawodników w okresie ostatnich 9 miesięcy. 

Drużyna seniorska, biorąca po raz trzeci udział w rozgrywkach 1 ligi MHL, tradycyjnie zanotowała kilka potknięć na samym początku sezonu by po kolejnych spotkaniach nabrać rozpędu. Na początku 2022 roku wygraliśmy z zajmującymi czołowe lokaty zespołami Naprzodu Janów, Zagłębia Sosnowiec i Polonii Bytom i zakończyliśmy sezon zasadniczy na piątym miejscu tuż za Sokołami Toruń. Torunianie, którzy wyprzedzili nas dzięki korzystniejszemu bilansowi w bezpośrednich spotkaniach, byli naszymi rywalami w ćwierćfinale play-off. Podczas rozegranego 2 marca na Bombonierce meczu padł klubowy rekord frekwencji. Wygrane przez ŁKH spotkanie 5 – 2 oglądało ponad 300 widzów. Na rewanż do Torunia drużyna jechała z nadzieją, że uda się powtórzyć wynik z Łodzi. Sobotnie spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Gol stracony na minutę przed końcem i kolejne trafienie na opuszczoną już przez Karriego bramkę przesadziły o naszej porażce 5-3.  Przebieg niedzielnego meczu był bardzo podobny. Przez długi okres utrzymywał się wynik remisowy i gole zdobyte przez Sokoły w ostatnich minutach trzeciej tercji zdecydowały o ich wygranej 4 do 1. Zajęcie piątego miejsca jest powtórzeniem wyniku z sezonu 2020/21. Zespół ŁKH był najbardziej międzynarodowym, spośród wszystkich biorących udział w 1 lidze. Oprócz Polaków naszą drużynę reprezentowali zawodnicy z 7 innych krajów.

Junior Młodszy-Kolejny raz drużyna złożona z zawodników do lat 18 przystąpiła do rywalizacji o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i niestety awans uzyskany w sezonie 2020/21 pozostaje nadal tym jedynym, którym hokeiści ŁKH mogą się poszczycić.  W sezonie 2021/22 za rywali mieliśmy Niedźwiadki Sanok, czyli mistrza z sezonu 2021/21 oraz wzmocnioną nowymi zawodnikami Unię Oświęcim. 6 porażek w 6 meczach to wynik, z którym należało się liczyć od początku, bowiem przeciwnicy dysponowali szerszym składem i większą liczba zawodników urodzonych w 2004 roku. Kilku spośród naszych juniorów młodszych otrzymywało szansę zaprezentowania się w meczach 1 ligi i należy mieć nadzieję, że w kolejnym sezonie będą mieć, w co raz większym stopniu wpływ na postawę drużyny seniorskiej. 

Młodzik - Drużyna złożona z zawodników do lat 16 brała udział w lidze młodzika KPOZHL. Z dorobkiem 38 punktów w 16 meczach zajęliśmy drugie miejsce w grupie tracąc tylko 1 punkt do Sokołów Toruń i po raz pierwszy od roku 2017 uzyskaliśmy bezpośredni awans do turnieju finałowego w tej kategorii wiekowej. Niestety turnieju mistrzowskiego nie można zaliczyć do udanych.  Drużyna ŁKH wysoko przegrała trzy mecze grupowe i zajęła ostatnie miejsce. Należy jednak podkreślić, że nasz zespół składał się w dużym stopniu z zawodników urodzonych w roku 2008, którym trudno było nawiązać wyrównaną rywalizację z przeciwnikami starszymi o rok lub 2 lata.  Na pewno doświadczenia zdobyte w tym sezonie będą procentować za kilka miesięcy, gdy najstarszymi zawodnikami ligi młodzika będą urodzeni  w roku 2007. 

Żak Starszy - Do rozgrywek ligi żaka starszego U14 KPOHL w sezonie 2021/22 ŁKH zgłosił 2 drużyny. Pierwszy zespół zdeklasował przeciwników zwyciężając we wszystkich 18 meczach, w których zdobył aż 237 goli tracąc jedynie 40. Na turniej finałowy jechaliśmy w roli jednego z faworytów i prognozy się potwierdziły. Trzy zwycięstwa w grupie dały awans do półfinału, gdzie mierzyliśmy się z Legią Warszawa. Po dość wyrównanym meczu ŁKH wygrał 5-4  i 27 marca nasi żacy przystąpili do pierwszego w historii klubu meczu finałowego mistrzostw Polski. Przeciwnikiem był dobrze znany z innych turniejów zespół MOSM Tychy.  Nasze wygrane w poprzednich meczach nie zdeprymowały tyskiego zespołu. W tym dniu drużyna MOSM rozegrała bardzo dobry mecz i zasłużenie zdobyła tytuł mistrzowski po wygranej 10 do 2. Porażka w finale zawsze boli każdego sportowca, pamiętać jednak należy, że przed naszymi młodymi zawodnikami jeszcze wiele meczów i turniejów a wicemistrzostwo Polski jest największym sukcesem w historii ŁKH. Żacy starci wspierani kilkoma zawodnikami urodzonymi w roku 2007 wzięli udział w 3 turniejach Ligi Karpackie, gdzie oprócz polskich drużyn występowały zespoły w Czech, Serbii, Ukrainy, Węgier i Słowacji.

Żak Młodszy - Do ligi żaka młodszego U12 KPOHL w sezonie 2021/22 ŁKH zgłosił 2 drużyny. Rozgrywki były zdominowane przez ŁKH i Stoczniowca Gdańsk. Zespół ŁKH1 zakończył sezon z dorobkiem 42 punktów wyprzedzając Gdańszczan 1 punktem. Te dwie drużyny spotkały się w rozegranym w Łodzi finale play-off. Po bardzo wyrównanym pojedynku Stoczniowiec wygrał wynikiem 6-5. Mecz był niemalże kopią rozegranego w listopadzie 2021 roku finału ogólnopolskiego Turnieju Niepodległości.  Wówczas Stoczniowiec wygrał 5-4, pomimo że nasza drużyna w pewnym momencie prowadziła 4 do 1.  Nasi żacy młodsi potwierdzili, że są jedną z najlepszych drużyn tej kategorii w Polsce wygrywając w kwietniu mocno obsadzony turniej Jantor Cup, gdzie oprócz śląskich klubów wystąpiły czeskie drużyny AZ Havirov oraz Torax Poruba.

Mini Hokej - W sezonie 2021/22 trenowała w klubie grupa ponad 50 zawodników w wieku od lat 4 do lat 10, którzy wzięli udział w kilkunastu turniejach mini hokeja. Część z tych graczy już zasiliła lub niebawem zasili drużyny kategorii żaka młodszego. Inni z uwagi na swój młody wiek w kolejnym sezonie nadal będą uczestniczyć w rozgrywkach mini hokeja.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone przez klub lekcje jazdy na łyżwach. Niejednokrotnie podczas zajęć na lodowisku Retkini jednocześnie przebywało ponad 70 dzieci stawiających pierwsze kroki na lodzie.

Nasi wychowankowie - Na koniec warto wspomnieć o osiągnięciach wychowanków ŁKH, którzy w sezonie 2021/22 reprezentowali inne kluby.

Maciej Miarka po 3 latach spędzonych w SMS PZHL od sezonu 2020/21 reprezentuje barwy GKS Katowice, z którym w kwietniu zdobył mistrzostwo Polski. Maciek był rezerwowym bramkarzem podczas większości spotkań, pamiętać jednak należy, że katowickiej bramki strzeże pochodzący z USA reprezentant Polski John Murray.

Marcel Sawicki i Jan Walczak rozegrali cały sezon w pierwszoligowej drużynie Sokołów Toruń. Sokoły po drodze do finału play-off pokonały ŁKH i Polonię Bytom zaś w finale uległy  Niedźwiadkom  Sanok.

Arek Karasiński i Tomek Grobelkiewicz przez cały sezon występowali w szkolnej drużynie SMS PZHL Katowice natomiast w finałowym turnieju Centarlnej Ligi Juniorów reprezentowali barwy Polonii Bytom i zdobyli tytuł mistrza Polski.

Natalia Kamińska i Magdalena Łąpieś  od kilku lat występują w żeńskiej drużynie Stoczniowca Gdańska i w sezonie 21/22 zdobyły  tytuł vice mistrzyń Polski.  Obydwie zawodniczki jesienią 2021 brały udział w turniejach eliminacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Magda reprezentowała Polskę w rozegranych w kwietniu w Katowicach  mistrzostwach świata Grupy 1B. Reprezentacja Polski zajmując drugie miejsce osiągnął najlepszy wynik w historii.

W tym miejscu  dziękujemy trenerom, zawodnikom, sponsorom i sympatykom ŁKH  za pracę, zaangażowanie i wszelką pomoc na rzecz rozwoju klubu i popularyzację hokeja na lodzie.

Mamy nadzieję, że sezon 2022/23 przyniesie kolejne sukcesy.

Udostępnij