III KOSYL CUP 2009

W sobotę ( 21.11.09) na lodowisku przy ul. Stefanowskiego odbył się III Turniej o puchar Walerego Kosyla.

 W zmaganiach brały udział dzieci w roczniku 2000 i młodszym. Do Łodzi ściągnęła rekordowa liczba drużyny bo aż siedem. Razem z naszą drużyną  w szranki stanęły zespoły: ŁKH, Stoczniowiec Gdańsk, Polonia Bytom, Orlik Opole, Mazowsze Warszawa, RTH ZRYW Ruda Śląska, Niedźwiadki  Gdynia, Sokoły Toruń. Grano w dwóch grupach eliminacyjnych. W sumie na jednym lodowisku rywalizowało ze sobą ponad 200 młodych adeptów hokeja. Warto wspomnieć że oprócz ŁKH i Niedźwiadków  Gdynia reszta klubów ma wiodące drużyny seniorskie i odpowiednie zaplecze do uprawiania tej dyscypliny sportu. Można zaryzykować stwierdzenie że tej soboty Łódź była stolicą Polskiego Hokeja w wydaniu najmłodszych.

Oprócz fundatora nagrody pana Walerego Kosyla honorowymi gośćmi byli wybitni zawodnicy ŁKS panowie Józef Stefaniak, Adam Kopczyński, Krzysztof Białynicki, oraz dyrektor klubu Krzysztof Oliwa.

     Nasza drużyna zajęła ostatecznie 6 miejsce z 2 wygranymi meczami, 1 remisem i 2 porażkami. W grupie ŁKH zgromadziło tyle samo punktów co drużyna Polonii Bytom jednak o wyższej pozycji w tabeli premiowanej awansem  do gry o 3-4 miejsce zadecydował stosunek bramek na korzyść Polonii. W meczu o 5 miejsce ŁKH grało z Orlikami Opole i ten mecz niestety przegraliśmy 0:2. W końcówce turnieju dało znać o sobie zmęczenie zawodników ŁKH . Dla połowy składu był to pierwszy tak ważny turniej. 

W składzie ŁKH zagrali:

               Jakub Świt, Jakub Schmidt, Paweł Capf, Maciej Miarka, Jeremi Lewy, Mateusz Pachucy, Kacper Matusiak, Marcel Sawicki, Filip Gąszcz, Jan Walczak, Jan Wieteska, Marcel Iwański, Marcin Kmiński, Kacper Bloch. Z powodu choroby nie zagrali ; Kamil Szymczyński oraz Nathan  Kłoszewski.

Bramki dla ŁKH strzelali Jeremi Lewy 2, Filip Gąszcz 2, Jakub Świt 2, Mateusz Pachucy 1. W bramce dobrze spisywał się Kacper Bloch.

Najlepszym zawodnikiem ŁKH został  Filip Gąszcz, który dowodził trzecią formacją drużyny walcząc zaciekle w ataku ( 2 bramki ) , oraz wracał się do obrony wyręczając młodszych i mniej doświadczonych kolegów.    Filip dokonał ogromnych postępów w co dało się już zauważyć na letnim obozie przygotowawczym. BRAWO.

Klasyfikacja końcowa:        Turniej wygrała drużyna Skołów Toruń pokonując w finale Stoczniowiec Gdańsk w rzutach karnych 2:1.

      Tabela:

  • Sokoły Toruń
  • Stoczniowiec Gdańsk
  • Mazowsze Warszawa
  • Polonia Bytom
  • Orlik Opole
  • ŁKH Łódź
  • HUKS Niedźwiadki Gdynia
  • TRH ZRYW Ruda Śląska

         Wszyscy podkreślają że była to wspaniała impreza promująca i wspierająca hokej w naszym  mieście jak i w całym kraju.Patronem medialnym naszej imprezy była Telewizja Polska odział w  Łodzi.

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSOR GŁÓWNY
PATRON MEDIALNY
SPONSOR WSPIERAJĄCY
INSTYTUCJE PUBLICZNE