1 miesiąc temu

Zwycięstwo ŁKH z Polonią Bytom

Seniorzy Łódzkiego Klubu Hokejowego zwyciężają faworyzowaną Polonię Bytom i odprawiają lidera z bagażem sześciu bramek.

W ubiegłą niedzielę nasza pierwsza drużyna rozgrywała rewanżowe spotkanie z Klubem Hokejowym Polonia Bytom. Po nieudanym spotkaniu ŁKH z drużynami zmieniającymi się na czele tabeli Sanokiem czy Sosnowcem łodzianie przyjmowali drużynę Polonii, jako aktualnego lidera rozgrywek. Nasi przeciwnicy liczyli pewnie na łatwe punkty z uwagi na wyraźne zwycięstwo nad ŁKH w trzeciej kolejce obecnego sezonu.

Tym razem jednak widzieliśmy na lodzie bardzo zdyscyplinowaną w obronie drużynę ŁKH, która od początku meczu postawiła twarde warunki gry przyjezdnym i tercja po tercji punktowała przeciwnika. Łodzianie trapieni kontuzjami bramkarzy zgłoszonych do rozgrywek zdecydowali się na wypożyczenie jednego z bramkarzy drużyny z Opola, osiemnastoletniego Johna Clancy z Nowego Yorku. Świetna gra całej drużyny połączona z doskonałymi obronami naszego nowego bramkarza sprawiła, że po ostatnim gwizdku sędziego na zegarze widniał wynik 6:2 dla drużyny z Łodzi. (1:0, 2:1, 3:1)

Pozostaje tylko żałować, że obecna sytuacja epidemiologiczna, nie pozwala wiernej łódzkiej publiczności na oglądanie meczy na żywo i sprawieniu, że widowiska, jakie w tym sezonie serwują nam seniorzy ŁKH nie mogą zyskać dodatkowej oprawy.

BRAMKI DLA ŁKH:
  1. Maskaliou Aliaksei, Lewy Tymoteusz, Kubiak Mateusz
  2. Cyrenne Aleksander, Riha Vaclav
  3. Salnikov Denis, Tofimov Ilya
  4. Riha Vaclav, Nachaev Evgenii
  5. Trofimov Ilia, Riha Vaclav
  6. Trofimov Ilia, Nachaev Evgenii, Salnikov Denis
BRAMKI DLA POLONI BYTOM:
  1. Cuber Klaudiusz, Bodora Aleksander
  2. Zawiła Dawid, Dybaś Łukasz, Wąsiński Karol

Po porażce z Opolem i zwycięstwie nad Polonią łódzki zespół z sześcioma zwycięstwami i sześcioma porażkami na koncie, zajmuje siódmą lokatę tracąc punkt do Podhala, ale nadal ma rozegranych najmniej meczy z wszystkich drużyn.

Brawo !

Materiał TVP3

Transmisja FB

Udostępnij