1 miesiąc temu

Wychowankowie ŁKH debiutują w PHL

Z przyjemnością śledzimy kariery naszych wychowanków oraz byłych graczy, którzy z sukcesami debiutują w tym sezonie PHL.

W inauguracyjnej kolejce Polskiej Hokej Ligi wystąpiło 2 wychowanków Łódzkiego Klubu Hokejowego. Bramkarz Maciej Miarka, który po 3 latach nauki w katowickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego podpisał kontrakt z GKS Katowice,  strzegł bramki swojego nowego klubu w wyjazdowym pojedynku z KH Energa Toruń. Po zaciętym meczu katowiczanie przegrali [2:3].

Obrońca Kuba Żurawski, który po kilku latach wypożyczenie do Podhala Nowy Targ przeniósł się do nowotarskich szarotek na zasadzie definitywnego transferu,  zbierał swoje pierwsze doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej w meczu Podhala z Cracovią. Pojedynek zakończył się remisem [2:2], a nowotarżanie  skuteczniej wykonywali rzuty karne.

Warto wspomnieć, że w zespole Zagłębia Sosnowiec zadebiutował Denis Salnikov, który był filarem obrony ŁKH w sezonie 2019/20. Jego drużyna uległa JKH GKS Jastrzębie [2:7].
Pozdrawiamy również naszych były zawodników drużyn juniorskich, którzy w pierwszej kolejce PHL debiutowali w meczu Stoczniowca Gdańsk przeciw drużynie Re-Plast Unia Oświęcim. [1:6] Bartosza Liskiewicza, Michała Sadowskiego i Kacpra Niedźwieckiego.


Wszystkim naszym byłym graczom życzymy sukcesów w rozpoczętym sezonie.

Jesteśmy z was dumni.

Udostępnij