9 miesięcy temu

Sukces naszych Żaków w miniony weekend!!!

Zawodnicy z rocznika 2011 (Żak Młodszy) wygrali kolejny raz turniej organizowany przez PCHL

Tym razem nasza drużyna na lodowisku nie doznała porażki wygrywając wszystkie mecze. W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Po pierwszej fazie turnieju cztery najlepsze drużyny awansowały do rozgrywek pucharowych.

Wyniki serii pucharowej:

Półfinały:

  • ŁKH Łódź – PCHL Biali 7:4
  •  PCHL Czerwoni – Legia Warszawa I 7:6 k

Mecz o 3 miejsce:

  • Warszawa I – . PCHL Biali 12:8 

Finał:

  • ŁKH Łódź – PCHL Czerwoni 8:4

Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna ŁKH ŁÓDŹ prowadzona przez Tomasza Kurowskiego w składzie: Wojciech Prencel, Gabirel Kuc, Zosia Prencel, Barbara Mitukiewicz, Emilia Stankiewicz, Hubert Łakomski, Wiktor Błażyński, Paweł Miłaczewski, Walter Przybycin.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Walter Przybycin (ŁKH Łódź) – największy walczak,
Marcel Stępień (Legia Warszawa I) – najlepszy obrońca,
Krzysztof Bednarek (PCHL Czerwoni) – najlepszy bramkarz.

Wspaniałe widowisko stworzyli również dzień wcześniej zawodnicy Żaka Starszego prowadzeni przez trenera Marka Syniawę. Już w drugiej kolejce spotkali się z potencjalnie najgroźniejszym rywalem w lidze Stoczniowcem Gdańsk. Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Nasza drużyna wykazała się niesamowitym charakterem i z wyniku 2 do 5 dla Gdańska potrafiła wyciągnąć wynik na 7 do 6 dla ŁKH Łódź. Wszyscy zawodnicy zasługują na ogromne brawa i szacunek za sportową postawę, niemniej na szczególne wyróżnienie zasługuje Oliwier Kowalczyk, który rywalizując z 3 lata starszymi kolegami potrafił zdobyć 3 piękne gole. Pozostałe bramki strzelali kapitan Wojciech Świderski (2x), David Pavliv oraz Mateusz Myszka. Żak Starszy po dwóch kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w lidze z 6 pkt na koncie, zdobywając 34 bramki i tracąc zaledwie 6

Wielkie brawa dla trenerów za bardzo dobrze przepracowany z zawodnikami okres przygotowawczy. Trenerzy: Marka Syniawa, Tomek Kurowski Yuriego Ziankou oraz Arkadiusz Witczak w okresie sierpień - wrzesień 2020 przygotowywali łódzkich hokeistów, na treningach wytrzymałościowych na sali i łódzkich lodowiskach, ale również wzięli udział z poszczególnymi grupami wiekowymi w kilku turniejach i kilku meczach testowych. Zawodnicy żaka młodszego oraz żaka starszego rywalizowali w tym okresie z drużynami z Jastrzębia- Zdroju, Krynicy- Zdroju, Torunia, Warszawy, Sosnowca, Janowa, Nowego Targu, Tych, Katowic, Krakowa, Bytomia wygrywając większość z meczów.

W trakcie występów na zawodach i turniejach zawodnicy zdobywali szereg wyróżnień indywidualnych. Miano najlepszy zawodnik drużyny, najskuteczniejszy strzelec, najlepszy zawodnik turnieju zdobywali: Oliwier Kowalczyk, Mateusz Myszka, Walter Przybycin, Hubert Łakomski oraz Krzysztof Mitukiewicz.

BRAWO ŁKH !

Sponsorzy 2020.png
Udostępnij
 

Sponsorzy

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR MEDIALNY

SPONSOR WSPIERAJĄCY

INSTYTUCJE PUBLICZNE