3 tygodnie temu

Dublet ŁKH w Toruniu

Łódzki Klub Hokejowy pierwszy raz w swojej pierwszoligowej historii, wygrywa oba mecze wyjazdowe w trakcie jednego weekendu.

W sobotę zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego zmierzyli się z drużyną Sokołów Toruń i pomimo trudnego początku 2:0 w pierwszej tercji dla Torunia, odrabiają straty z w drugiej tercji i dzięki golom zdobytym w przewadze Artura Senkevicha i Mateusza Kubiaka doprowadzają do remisu. Drużyna z Torunia strzela w drugiej tercji jeszcze jedną bramkę, ale ŁKH rozpoczyna trzecią tercję od kolejnej bramki Artura Senkevicha i niezawodnego Arkadiusza Witczaka. Na zegarze 4:3 dla ŁKH, kiedy to na osiem minut przed końcem zawodnik Torunia Jakub Gołaszewski strzela nam wyrównującą bramkę i mecz w 60 minucie kończymy remisem. Dogrywka to znów doskonała gra naszego zespołu w przewadze i zwycięska Bramka Mateusza Kubiaka w pierwszej minucie dodatkowego czasu gry.

5. Kubiak MateuszAntanovivch Mikita
Kolejny dzień i kolejna szansa pokonania drużyny z miasta Torunia, choć patrząc na ubiegłoroczny wynik wyjazdowego meczu ŁKH z SMSem Toruń (4:0), oraz brak w składzie naszego kapitana Vaclava Rihy (KM w meczu z Sokołami) nic nie zapowiadało takiego wyniku między tymi drużynami. Tym razem jednak to nasi zawodnicy byli skuteczniejsi i po bramkach w drugiej tercji Artsioma Senkevicha i Tymka Lewego prowadzili na toruńskim lodowisku 0:3. Ostatnia odsłona tego meczu to bramki Aliakseia Maskaliou i Mateusza Kubiaka, który ustala wynik meczu na 0:5 dla ŁKH