4 tygodnie temu

3 x zwycięstwo ŁKH

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego uskrzydleni ubiegłotygodniowym zwycięstwem z Niedźwiadkami Sanok, nie dali szans rywalom w rywalizacji w kolejnych trzech spotkaniach z Cracovią, Unią Oświęcim oraz Sokołami Toruń.

Weekend dla naszych zawodników rozpoczął się już w piątek o godzinie 19:00, kiedy to drużyna ŁKH rozgrywała pierwszy z zaległych pojedynków, a ich przeciwnikiem była młodzieżowa drużyna Cracovii Kraków. Drużyna przyjezdna wzmocniona kilkoma zawodnikami grającymi i trenującymi na poziome  ekstraklasowym, oraz mająca w swoich szeregach trzech wychowanków naszego klubu (Pawła Plucińskiego oraz braci Brzozowskich) stworzyła w rywalizacji z naszym zespołem bardzo interesujące i momentami porywające widowisko.  Końcowy wynik był jednak korzystny dla naszej drużyny, która zwyciężyła 5:2 (0:1, 4:1, 1:0). O końcowym sukcesie zadecydowała bardzo skuteczna gra w drugiej tercji, kiedy to zawodnicy ŁKH zaaplikowali swoim rywalom cztery bramki tracąc tylko jedną.

BRAMKI DLA ŁKH: Riha Vaclav x2, Ilia Trofimov, Nikita Stelmakh oraz Andrei Popov

BRAMKI DLA CRACOVII: Brynkus Sebastian, Rogos Mateusz

Sobota i drugi z zaległych meczy naszej drużyny z przeciwnikiem, który wydawał się nieco łatwiejszy od poprzedniego. Nic bardziej mylnego. Mecz z Unią pokazał jak wyrównana jest w tym roku 1 Liga. Zwycięstwo ŁKH wcale nie było łatwe, a widowisko nie mniej ciekawe od tego z piątku. Drużyna z Oświęcimia tracąc w 22 sekundzie bramkę odpowiedziała dwoma trafieniami w odstępach 28 sekund i pokazała, że nie zamierza łatwo sprzedać skóry, a jej celem jest wywiezienie z Łodzi trzech punktów. O sukcesie końcowym Łodzian przesądził hattrick Ili Trofimova oraz dwie bramki Evgenii Nachaeva którzy wspierani asystami naszego kapitana rozstrzygnęli mecz na korzyść ŁKH 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

BRAMKI DLA ŁKH: Ilia Trofimov  x 3, Evgenii Nachaev x2

BRAMKI DLA OŚWIĘCIMIA: Kusak Patryk, Filipowicz Mateusz
Niedziela to już popis strzelecki drużyny z Łodzi i pierwsze dwucyfrowe zwycięstwo w rozgrywkach 1 Ligi. Kolejnego hattricka w meczu ustrzelił Ilia Trofimov, a dwie bramki dołożył bardzo aktywny na lodzie nasz kapitan Vaclav Riha. W drużynie z Torunia na szczególne uznanie zasłużyła formacja z bardzo skutecznym Kubą Wenkerem, i Igorem Bohuszko, oraz naszym wychowankiem Jeremim Lewym, którzy mieli swój udział przy czterech z pięciu strzelonych bramek. Wynik końcowy 10:5 (3:0, 4:3, 3:2)

BRAMKI DA ŁKH: Ilia Trofimov x 3, Vaclav Riha x2, Antanovich Mikita, Witczak Arkadiusz, Maskaliou Aliaksei, Tsyran Ivan, Lewy Tymoteusz.

BRAMKI DLA SOKOŁÓW: Jakub Wenker x 2; Bohuszko Igor x2, Mazurkiewicz Filip

Po czterech zwycięstwach z rzędu nasza drużyna zajmuje 6 miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do Cracovii i mając jedenaście punktów przewagi nad siódmym SMS_em Toruń.

Udostępnij