3 miesiące temu
Mistrz II Ligi Północnej w sezonie 2018 / 2019
Zwycięstwo ŁKH Łódź w finale II Ligi Północnej z BKS Bydgoszcz 7:4

ŁKH Łódź w finałowym meczy o mistrzostwo II Ligi Północnej pokonuje po zaciętym pojedynku ubiegłorocznego zwycięzcę BKS Bydgoszcz. Od początku meczu obie drużyny toczyły wyrównany bój na lodowisku i nie zamierzały ustępować przeciwnikowi pola.

Wynik w pierwsze tercji otworzył Tymoteusz Lewy, który wykorzystując grę w przewadze strzela bramkę w 4 i 8 minucie spotkania. Drużyna gości odpowiada bramkami Patryka Gawary w 9 i Łukasza Korzestańskiego w 15 minucie spotkania i tym samym po pierwszej tercji na tablicy wynik 2:2.

W 4 minucie drugiej tercji na listę strzelców wpisuje się niezawodny Vaclav Riha, ale to sprawia, że drużyna BKS jeszcze mocniej atakuje bramkę gospodarzy przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramkach Kamila Gościmińskiego w 31 i Bruna Śmieszek w 33 minucie. Wynik po drugiej tercji 3:4.

Czwórka to tego dnia chyba szczęśliwa cyfra ŁKH gdyż znów w 4 minucie trzeciej odsłony tego spotkania pięknym strzałem spod niebieskiej linii wyrównuje stan meczu Kamil Świerczewski. Na trybunach głośne "ŁKH, ŁKH" a w ciągu kolejnych 5 minut do bramki gości trafiają jeszcze Vaclav Riha i Maskaliou Aliaksei. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem ustala Marek Syniawa i ŁKH pokonuje ustępującego w tym momencie mistrza 7:4.

WIELKIE BRAWA !

Dla drużyny i trenerów, oraz podziękowania dla licznie zgromadzonej publiczności.

składy:

ŁKH Łódź: Hiukka, Gabara, Matuszewski, Ciepłucha, Darol, Kubiak, Lewy, Kowalski, Świerczewski, Riha, Syniawa, Witczak, Kurowski, Kusideł, Maskaliou, Vasilenka, Pełzowski, Janiszewski

BKS Bydgoszcz: Rzepiński, Kaźmierczak, Bielicki, Korzestański, Sokół, Marmurowicz, Gawara, Rzepiński, Horodniczy, Rafiński, Kiliński, Śmieszek, Tomczyk, Wieczorek, Gołaszewski, Żyła, Gościmiński, Konieczka, Gerlipp