III KOSYL CUP 2009W sobotę ( 21.11.09) na lodowisku przy ul. Stefanowskiego odbył się III Turniej o puchar Walerego Kosyla.

 W zmaganiach brały udział dzieci w roczniku 2000 i młodszym. Do Łodzi ściągnęła rekordowa liczba drużyny bo aż siedem. Razem z naszą drużyną  w szranki stanęły zespoły: ŁKH, Stoczniowiec Gdańsk, Polonia Bytom, Orlik Opole, Mazowsze Warszawa, RTH ZRYW Ruda Śląska, Niedźwiadki  Gdynia, Sokoły Toruń. Grano w dwóch grupach eliminacyjnych. W sumie na jednym lodowisku rywalizowało ze sobą ponad 200 młodych adeptów hokeja. Warto wspomnieć że oprócz ŁKH i Niedźwiadków  Gdynia reszta klubów ma wiodące drużyny seniorskie i odpowiednie zaplecze do uprawiania tej dyscypliny sportu. Można zaryzykować stwierdzenie że tej soboty Łódź była stolicą Polskiego Hokeja w wydaniu najmłodszych.
Oprócz fundatora nagrody pana Walerego Kosyla honorowymi gośćmi byli wybitni zawodnicy ŁKS panowie Józef StefaniakAdam KopczyńskiKrzysztof Białynicki
oraz dyrektor klubu Krzysztof Oliwa.
     Nasza drużyna zajęła ostatecznie 6 miejsce z 2 wygranymi meczami, 1 remisem i 2 porażkami. W grupie ŁKH zgromadziło tyle samo punktów co drużyna Polonii Bytom jednak o wyższej pozycji w tabeli premiowanej awansem  do gry o 3-4 miejsce zadecydował stosunek bramek na korzyść Polonii. W meczu o 5 miejsce ŁKH grało z Orlikami Opole i ten mecz niestety przegraliśmy 0:2.
    W końcówce turnieju dało znać o sobie zmęczenie zawodników ŁKH . Dla połowy składu był to pierwszy tak ważny turniej. 
W składzie ŁKH zagrali:
               Jakub Świt, Jakub Schmidt, Paweł Capf, Maciej Miarka, Jeremi Lewy, Mateusz Pachucy, Kacper Matusiak, Marcel Sawicki, Filip Gąszcz, Jan Walczak, Jan Wieteska, Marcel Iwański, Marcin Kmiński, Kacper Bloch. Z powodu choroby nie zagrali ; Kamil Szymczyński oraz Nathan  Kłoszewski.
Bramki dla ŁKH strzelali Jeremi Lewy 2, Filip Gąszcz 2, Jakub Świt 2, Mateusz Pachucy 1. W bramce dobrze spisywał się Kacper Bloch.

Najlepszym zawodnikiem ŁKH został  Filip Gąszcz, który dowodził trzecią formacją drużyny walcząc zaciekle w ataku ( 2 bramki ) , oraz wracał się do obrony wyręczając młodszych i mniej doświadczonych kolegów.
    Filip dokonał ogromnych postepów w sporcie co dało się już zauważyć na letnim obozie przygotowawczym. BRAWO.
Klasyfikacja końcowa:

        Turniej wygrała drużyna Skołów Toruń pokonując w finale Stoczniowiec Gdańsk w rzutach karnych 2:1.

      Tabela:

  1. Sokoły Toruń
  2. Stoczniowiec Gdańsk
  3. Mazowsze Warszawa
  4. Polonia Bytom
  5. Orlik Opole
  6. ŁKH
  7. HUKS  Niedżwiadki  Gdynia           
  8. RTH  ZRYW  Ruda Śląska


         Wszyscy podkreślają że była to wspaniała impreza promująca i wspierająca hokej w naszym  mieście jak i w całym kraju.
Patronem medialnym naszej imprezy była Telewizja Polska odział w  Łodzi.

NAJBLIŻSZY MECZ
ŁKH Łódź VS UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL)
25.01
g. 18:00
OSTATNIE MECZE
ŁKH Łódź VS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (MHL)
4:9
SZCZEGÓŁY

MKS Cracovia Kraków (MHL) VS ŁKH Łódź
4:1
SZCZEGÓŁY

MMKS Podhale Nowy Targ (MHL) VS ŁKH Łódź
2:0
SZCZEGÓŁY
KALENDARZ

PNWTŚRCZPTSOND
  123
4

5
67891011
12
13141516171819
2021222324
2728293031  
WYJAZD
DOM